Pokud jste prošli celou etapou neurologie + MRI + lumbální punkce a lékař vám sdělil diagnózu roztroušené sklerózy mozkomíšní, pak vám následující rubriky snad pomohou v odpovědích na základní otázky.
Dozvíte se v nich, proč je důležité chodit do MS Centra, jaké druhy léčby existují, jaká další vyšetření můžete potkat a také jak přibližně probíhá nemoc (tato část je samozřejmě pouze teoretická, protože průběh RS je velmi individuální a nikdy nelze předem určit, jak který pacient bude reagovat na léčbu).

boxRubrika “Mám RS” je věnována základním informacím týkajících se diagnózy. Tedy informace o dělení RS, MS Centra apod.

infuzeV rubrice “Léčba RS” představujeme jednotlivé druhy léků, které modifikují průběh choroby. Nezapomeňte, že jsme laickou komunitou.

neurologiePrvní magnetickou rezonancí a lumbální punkcí ještě nekončíme. Proto rubrika “Vyšetření” popisuje blíže vše, s čím se lze v souvislosti s diagnózou setkat.

stresA nakonec rubrika “Průběh RS“. Toto je pouze teoretická část s informacemi, které lze vypozorovat v rámci eReSkářských komunit, protože neexistuje typický pacient a tedy ani jasně daný průběh nemoci, ačkoliv existuje mnoho podobností a pravděpodobností.

Své zkušenosti a postřehy mohou registrovaní uživatelé vkládat v rámci našeho Diskuzního fóra. Nejzajímavější komentáře zveřejníme na webových stránkách.
Neregistrovaní uživatelé si mají možnost přečíst všechny komentáře na stejném místě.