Snad každý pacient s roztroušenou sklerózou, se kterým jsem kdy mluvila, říkal totéž: „Moji blízcí pro mě hledají zázraky.“ Sama jsem zažila tu etapu, kdy mi moje maminka, sestry či přátelé hlásili příběhy procedur s fantastickými výsledky. Dodnes, slyší-li moje mamka v televizi zmínku o novince v souvislosti s RS, je přilepená k obrazovce, hltá každé slovo a telefonuje mi, na který program se mám zrovna dívat. Možná to zní smutně, ale pro mě je to roztomilé.
Přes všechny „zaručené zázraky“ skutečně existuje celá řada možností, jak můžeme pomoci svému tělu bojovat s nemocí, zvládat nežádoucí účinky léčby a předcházet obtížím. V následujících článcích se vám je budu snažit představit. A nezapomeňte – vaše příspěvky, komentáře, zkušenosti a tipy jsou vítány.

rehabRubrika “Rehabilitace” je věnována všem tělesným cvičením, která nám pomáhají udržet se ve fyzické kondici.

alternativní metodyAlternativní metody” se snaží nastínit vše, co nespadá pod konvenční alopatickou medicínu. Stejnojmenná rubrika v diskuzním fóru je přístupná jen registrovaným uživatelům.

alergieV rubrice “Boj s nežádoucími účinky” se bavíme o všem tom, co s sebou každá léčba může přinést. Zde zdůrazňujeme slovo MŮŽE, protože také NEMUSÍ!

pozitBylinky, vitamíny, ale také kompenzační pomůcky a mnoho dalšího. Tomu všemu se věnujeme v rubrice “Co nám pomáhá“.

Své zkušenosti a postřehy mohou registrovaní uživatelé vkládat v rámci našeho Diskuzního fóra. Nejzajímavější komentáře zveřejníme na webových stránkách.
Tato rubrika je v diskusním fóru přístupná jen registrovaným uživatelům.