Toto poděkování jsem psala na stránky hithit.com, přímo k naší kampani Oživte web pro lidi s roztroušenou sklerózou. Používám jej i zde, protože je stále platné a někteří z vás jej třeba přehlédli.

Kampaň dospěla úspěšně do cíle. Dokonce více, než jen úspěšně. Smělý plán se změnil v realitu a to především díky vám. Je tedy na místě poděkovat všem, kdo se jakýmkoliv způsobem podíleli na tomto úžasném výsledku.

V první řadě samozřejmě děkuji všem přispěvatelům. Bez vás a vaší pomoci bychom to nikdy nedokázali.

Za úspěchem ale stojí mnoho dalších lidí, kteří se rozhodli podpořit nás, či prostě jen mě. Alespoň někteří z nich:
První, kdo mne podpořil již před startem kampaně, byl Jan Novotný, nadaný grafik, který dokázal vytvořit fotografie a obrázky odměn, dokonce i těch, které zatím fyzicky neexistují, protože reálnou podobu získají, až na ně budu mít k dispozici finanční prostředky.
Dalším z lidí, kteří se na kampani podíleli nenápadně, ale nikoli bezvýznamně, byl Jakub Kašpar, nadaný copywrighter, který se postaral o tiskové zprávy a jejich rozesílání všemi směry. Navíc mne neváhal slovem podpořit kdykoliv v průběhu kampaně a to i ve chvílích, kdy jsem měla pocit, že se úspěšného konce nepodaří dobrat.
A konečně Kateřina Musilová, úžasná mladá žena, která mi podala pomocnou ruku v rámci sociálních sítí, protože rychle pochopila, že přes veškerou snahu není v mých silách stíhat zajišťovat komunikaci s jednotlivci, zároveň zařizovat podporu kampaně a také někdy žít (nebo alespoň občas spát). Vzala tedy na sebe většinu komunikace v rámci Facebook stránek webu, za což jí patří můj dík.

Skvělou a mnohdy nečekanou podporu se mi pro kampaň a nás všechny podařilo “ulovit” i mezi známými jmény:
Kdo by zapomněl na krásné fotografie, v němž kampani vyjádřili podporu herci Divadla Na zábradlí – zde patří největší dík jejich řediteli Petru Štědroňovi, který se chopil iniciativy prostě jen proto, že chtěl pomoci.
Členové kapely The Tap Tap v čele s Ladislavem Angelovičem a dirigentem Šimonem Ornestem (ten byl viditelný jako stín :)) si pro nás v jejich plném koncertním programu našli čas a nahráli video s krásným vzkazem.
A dostalo se nám i sportovní podpory od „bosoběžce“ v kiltu Tomáše Zahálky, který nás podpořil nejen slovem.

Dále se sluší poděkovat i těm lidem, kteří se na naši (často především mou) stranu postavili ještě dříve, než se kampaň spustila. Ono totiž vymýšlení odměn nebylo až tak zábavné, jak si možná myslíte. V počátku vše vypadalo beznadějně a kromě úsměvů jsem neměla co vám nabídnout. Naštěstí jsem ale měla na koho se obrátit a právě těmto lidem patří můj dík:

  • panu Tomáši Pouchovi z Černých koní z.s. za zážitky s handbike
  • paní Gabriele Sedláčkové z reklamního studia AVALON, která darovala kampani své obrazy
  • kamarádovi Josefu Odehnalovi ze Zdravotníci s.r.o., u nichž můžete absolvovat kurzy první pomoci
  • lidem ze společnosti Rehafit o.p.s., kde si budete moci užít čínskou masáž či rehabilitaci
  • paní Martě Zahálkové, autorce eBooku a magických třešňových polštářků
  • mé kamarádce Alici, která pro vás peče linecké mlsání
  • řemeslníkovi Jirkovi, který se pro kampaň proměnil v hodinového manžela
  • a samozřejmě mé rodině, tedy mamince a sestrám Janě a Pavlíně, za odměny, které samy vytvářely

A nakonec, ovšem nikoli na posledním místě v hierarchii díků, stojí má rodina. Bez jejich podpory bych ten poslední půlrok, ano, takto dlouho to celé trvalo od první myšlenky, nikdy neustála. Byli při mne za všech okolností.
Moje sestry jsou úžasné, ale maminka byla tím nejlepším rádcem, kamarádem, kritikem, psychologem, prostě tím vším, čím jsem potřebovala, aby byla. A především tou nejlepší mámou, která by své dítě nenechala utopit se v slzách porážky ideálů. I když sama mnohdy pochybovala, vždy stála při mne a měla pro mne slova útěchy i povzbuzení.

Mezi námi… myslím si, že nejvíce nervů celá tato akce stála právě mou maminku, takže ačkoliv děkuji vám všem, přispívajícím i podporujícím, jmenovaným i bezejmenným, i těm, na koho jsem třeba v tomto výčtu mohla zapomenout (za což se omlouvám), poslední a největší poděkování patří mé mamince…

Maminko, děkuji Ti a mám Tě moc ráda,
Tvoje Vendulka