Cestovní kancelář Bezbatour navazuje na svůj úspěšný zájezd z roku 2014 do Londýna a v letošním roce pro Vás připravila velmi lákavou novinku „Madrid bez bariér“.

Zažijte bezbariérový Madrid na vlastní kůži! Vydejte se s námi do hlavního a rovněž největšího města Španělska. Nechte na sebe dýchnout historii a zároveň se nechte ohromit moderním tempem velkoměsta. Centrum města se vyznačuje širokými třídami se zelenými pruhy, velkými kruhovými náměstími a velkým počtem pompézních staveb, nejen renesančního stylu, ale i zcela hypermoderně vypadajících mrakodrapů. Metropole se může pochlubit velmi dobrou přístupností pro lidi na vozíku. Prozkoumejte Madrid sami jako správní objevitelé a zároveň s námi prožijte jeden den se španělskou historií.

Co vše na vás čeká?info_zájezd

Celodenní výlet po Madridu bezbariérovým autobusem, ve kterém se seznámíte s různými časovými periodami: od dob Habsburků (Plaza Mayor*1, Puerta del Sol*2), přes období Bourbonů (Palacio Real de Madrid*3, Muzeum del Prado*4, Madridská opera*5), až po dnešní moderní Madrid (třída La Castellana*6, Santiago Bernabeu Stadium*7).
Následovat bude oběd v tradiční španělské restauraci Casa Mingo a návštěva v Muzeum del Prado*4. A samozřejmě i volný den, kdy máte možnosti nejrůznějších nákupů, návštěv muzeí, ale i zhlédnutí Flamenco Show.

Prostě a jednoduše – dovolená plná zážitků. U toho určitě chcete být i vy ad

 

*1 Plaza Mayor – centrální madridské náměstí, které bylo vybudováno za vlády krále Filipa III. (1598-1621). Celé náměstí má tvar obdélníku a je obklopeno třípatrovými residenčními domy s celkem 237 balkóny. Uprostřed náměstí stojí bronzová jezdecká socha krále Filipa III. Dominantou náměstí je dům nazvaný Casa de la Panadería.
Během své historie mělo náměstí celou řadu využití: trhy, býčí zápasy, hraní fotbalu, veřejné popravy a v době působení španělské inkvizice i tzv. “autos da fe” proti domnělým kacířům a popravy těch, kteří byli odsouzeni k smrti.

*2 Puerta del Sol – Brána slunce – náměstí, které je jedním z nejznámějších a nejrušnějších míst v Madridu. Na náměstí se nachází slavné hodiny, jejichž odbíjení je důležitou součástí tradičního novoročního zvyku – pojídání dvanácti hroznů, během dvanácti úderů ohlašujících silvestrovskou půlnoc.
Na Puerta del Sol se nachází několik známých památek, které jsou jak v tuzemsku, tak i v zahraničí spojovány se Španělskem. Na jižní straně náměstí se nachází budova poštovního úřadu (Real Casa de Correos), která je sídlem předsedy vlády Madridského autonomního společenství. Na jižní straně je jezdecká socha krále Karla III. Na východní straně náměstí uvidíte sochu medvěda a planiky (el Oso y el Madroño), heraldický symbol Madridu. Na místě, kde kdysi stávala monumentální fontána, se dnes nachází Mariblanca, socha Venuše, která je částí dřívější fontány.
V dlažbě náměstí je umístěna plaketa Kilómetro cero (nultý kilometr), která tvoří symbolický střed Španělska.

*3 Palacio Real de Madrid – Královský palác v Madridu – je oficiálním sídlem španělského krále. Tento palác je považován za nejrozlehlejší v západní Evropě. Palác ve svých zdech uchovává cenné historicko-umělecké sbírky, mezi nimiž vyniká například kolekce hudebních nástrojů vyrobených Antoniem Stradivariem. Interiér paláce vyniká uměleckým bohatstvím (obrazy Caravaggiovy, Velázquezovy, Goyovy, fresky od Corrada Giaquinta, Tiepola či Mengse). Mezi další cenné předměty patří exponáty královské zbrojnice, sbírky tapiserií, porcelánu, hodin a mobiliáře.

*4 Muzeum del Prado – muzeum a galerie umění, které vlastní jednu z nejlepších sbírek evropského umění od dvanáctého po devatenácté století na světě. Sbírka obsahuje více než 5000 maleb, 2000 fotografií, 1000 mincí a medailí a téměř 2000 dekorativních předmětů. Sochařství je zde zastoupeno více než 700 sochami.
K vidění je zde mnoho prací Diega Velázqueze a Francisca Goyi, stejně jako s výtvory El Greca, Murilla, Ribery a mnoha dalších. Nacházejí se zde také ve velkém počtu díla následujících autorů:Hieronymus Bosch, Tizian, Peter Paul Rubens, Rafael, Joachim Patiner. V menším počtu jsou zde také vystaveny díla autorů: Andrea Mantegna, Sandro Botticelli, Caravaggio,Guido Reni, Albrecht Dürer, Rembrandt, Paolo Veronese, Hans Baldung Grien, Fra Angelico, Van der Weyden a mnoha dalších významných umělců.

*5 Madridská opera – Teatro Real (Royal Theatre) – nebo prostě hovorově El Real, je hlavní operní dům ve Španělsku a se svou kapacitou 1746 míst je jedním z největších divadel v Evropě. Otevřena byla v roce 1850 (kvůli rekonstrukci zavřena v roce 1925 a znovu otevřena v roce 1997).
V současné době nabízí představení domácí produkce zahrnující přední osobnosti mezinárodního zpěvu, různorodost hudebních směrů, režie a tanečních vystoupení. Dále pak probíhají prohlídky budovy v několika jazycích, a to včetně hlediště, jeviště, workshopů a zkušebny.

*6 třída La Castellana – jedna z Madridských tříd, která protíná město od náměstí Plaza de Colón (od severu k jihu). Nachází se zde veřejné budovy včetně ministerstev a velvyslanectví různých zemí, Muzeum přírodních věd a mnoho dalších. Cesta vede přes náměstí Plaza de San Juan de la Cruz k úseku odpočinku známého jako Avenue generalissima.

*7 Santiago Bernabeu Stadium – celosvětově známý fotbalový stadion v Madridu, který slouží jako domácí stadion týmu Real Madrid. Se svou kapacitou přesahující 85 tisíc diváků se jedná o třetí největší stadion v Evropě.
Tento stadion hostil finále Evropského poháru při čtyřech příležitostech, a to v letech 1957, 1969, 1980 a v roce 2010 Ligu mistrů UEFA, Z dalších známých událostí se zde konal v roce 1964 Evropský poháru národů a 1982 Mistrovství světa ve fotbale.

Své zkušenosti a postřehy mohou registrovaní uživatelé vkládat v rámci našeho Diskuzního fóra. Nejzajímavější komentáře zveřejníme na webových stránkách.
Neregistrovaní uživatelé si mají možnost přečíst všechny komentáře na stejném místě.