obw

Uvedený dotaz pochází z doby, kdy webové stránky měly jinou podobu. Opětovně ho zařazuji kvůli mému komentáři, který, i přes naprosté změny stránek, je stále platný.

„Proč jste zvolila obrázek cesty? Má to nějaký význam?“ Petr P., Český Krumlov

Milý Petře, máte dobrý odhad – obrázek cesty má svůj význam.
Já osobně vnímám roztroušenou sklerózu jako výzvu a novou cestu života. Myslím si, že tento obrázek ji dobře vystihuje. Líbil se mi a je mi příjemná i jeho jasnost, protože RS pro mě ani dnes není synonymem pro deprese a černý pohled na budoucnost.
A jako druhý důvod je text, který mi napsal do památníku jeden kluk, se kterým jsem se kdysi potkala v lázních. Hledala jsem na internetu existenci obdobného textu, abych zjistila, jestli je to „pouze“ něčí citace nebo jeho vlastní tvorba, ale nic podobného se mi objevit nepodařilo, takže se snad jednalo o původní myšlenku. Myslím si, že stojí za to si ji přečíst, proto text přikládám:

2013cesta_cj

Napsáno v Nových Lázních – Teplice, rok 1997, autor Jirka (Bohužel příjmení se do památníků psalo málokdy a já si ho již nepamatuji. O pár let později jsem se dozvěděla, že Jirkova cesta životem skončila při nehodě na motorce dva dny před jeho svatbou.)

Komentáře k tomuto článku mohou registrovaní uživatelé vkládat v rámci našeho Diskuzního fóra. Nejzajímavější komentáře zveřejníme na webových stránkách.
Neregistrovaní uživatelé si mají možnost přečíst všechny komentáře na stejném místě.