abloger Vendy

Autor: “Vendy”

Tři dny jsem nespala. Křeče střídaly bolesti a bolesti střídaly křeče. Já jen polykala prášky a pořád se modlila, aby konečně nějaký zabral. Přesně to je tím okamžikem, kdy se musím ptát „Proč?“ Proč je v naší zemi tak těžké uznat výsledky výzkumů a schválit léčebné účinky konopí. Proč, když už je schváleno, není možné převést léčebné konopí do praxe. A až se tak jednoho krásného dne stane, bude nemožné se k němu dostat, protože ceny budou neúměrně vysoké.

Od dětství nás učí, že kouření je životu nebezpečné, alkohol je metla lidstva a drogy jsou tabu. Ale upřímně – kouření je smradlavý zlozvyk, který naše zákony „ošetřily“ zákazem na veřejných místech a označením podniků, alkohol se bere jako běžná věc a já, coby naprostý abstinent, jsem pravidelně vystavená soucitným pohledům při odmítnutí (většinou zvažuji, zda říct, že mám na alkohol alergii, jsem mormonka, či abstinující alkoholička, protože verzi „jsem abstinent“ nikdo nechápe) a drogy… v čem je to jiné než braní antidepresiv, léků na spaní a léků proti bolestem? Rozhodně neříkám „berte drogy“, ale soudit toho, kdo si uleví od bolestí pomocí marihuany, mi prostě připadá nefér.

A přesně ty tři dny jsou pro mne tím okamžikem, který bych přála našim zákonodárcům prožít. Jen ty tři dny a pak by, a o tom vůbec nepochybuji, jejich rozhodování vypadalo jinak. A tohle je ten důvod, proč se zúčastním každého výzkumu, studie a referenda, které se tohoto tématu týkají. Prostě věřím, že to má cenu. A prosím i vás, kteří víte, o čem mluvím, dělejte totéž. A pro ty, kteří vědí ještě o kousek víc než já, přikládám studii, která má smysl a moc prosím o vaši odezvu:

TATO STUDIE JIŽ BYLA UKONČENA, O VÝSLEDCÍCH VÁS BUDEME INFORMOVAT. admin

výzkum-zrušení

 

Komentáře k tomuto článku mohou registrovaní uživatelé vkládat v rámci našeho Diskuzního fóra. Nejzajímavější komentáře zveřejníme na webových stránkách.
Neregistrovaní uživatelé si mají možnost přečíst všechny komentáře na stejném místě.