muž-odpověďVrátili jste se právě z MS Centra a nyní koukáte do zprávy a nevíte, co si o všech těch lékařských termínech myslet a co z nich vlastně vyčíst? Tak to jsme na stejné lodi. Pokud člověk nemá lékařské vzdělání, mnoho ze zprávy nepochopí.

Na internetu sice existují slovníky lékařských pojmů, ale zkoušeli jste se již podle nich něco dozvědět? Je to zábava na pár hodin. Především díky tomu, že lékaři používají ve zprávách řadu zkratek a také i doktor je jen člověk a překlepy se daří vždy, takže zkratka v kombinaci s překlepem je nedešifrovatelná záležitost.

V mém malém slovníčku se vám přesto pokusím alespoň s něčím poradit, nicméně nejsem lékař a můžu vycházet jen ze svých vlastních lékařských zpráv a nejrůznějších odkazů, na které jsem při hledání narazila (Slovníček). Mnoho termínů budeme mít jistě společných, nehledě na to, v jaké fázi nemoci kdo z nás je a v jakém městě neurologa navštěvuje.

Dalším pomocníkem k porozumění lékařské zprávě by pro vás mohly být i články rubrik EDSS a Vyšetření.

Své zkušenosti a postřehy mohou registrovaní uživatelé vkládat v rámci našeho Diskuzního fóra. Nejzajímavější komentáře zveřejníme na webových stránkách.
Neregistrovaní uživatelé si mají možnost přečíst všechny komentáře na stejném místě.