slm15.jpg30. srpna jsem se svým mužem a psem navštívila akci Hvězda 2014 – 32. ročník sportovního setkání (nejen) vozíčkářů v oboře Hvězda. Bezvadná záležitost pořádaná Pražskou organizací vozíčkářů (POV) ve spolupráci s Prahou 6.

V programu bylo několik závodů:
* Hlavní závody – slalomy, závody v běhu a jízdě na 2 kilometry
* Vedlejší závody – běh a jízda na 600 metrů
* Doplňkové disciplíny – lukostřelba, minigolf, ruské kuželky, šipky a další

Bohužel jsem jela na akci s elektrickým vozíkem, který jsem měla teprve pár dní. Vzhledem k tomu, že jsem v té době ještě ovládání vozíku neměla úplně v ruce a mlátila ho o mnoho zdí, výtah, dveře…, netroufla jsem si závodit. A to byla škoda. Právě proto mne akce nijak zvlášť nebavila a prchli jsme ihned po dokončení prvního závodu (slalomu). Svou roli v tom hrála i prudká průtrž mračen, která mi dokázala, jak málo mne před deštěm ochrání pláštěnka.
Takže jsme odjížděli úplně promočení přesně v okamžiku, kdy opět vysvitlo sluníčko, a na dráze se proháněl moderátor akce, herec Petr Vacek, kterého na vozíku tlačil Wabi Daněk. Moje srdce trempa tiše sténalo nad odjezdem.
Ale podařilo se mi vytvořit alespoň pár fotografií a musím smeknout před těmi, kdo v prudkém dešti jezdili po dráze. Těším se na příští rok, kdy se závodů hodlám zúčastnit a užít si celý den.

[print_gllr id=2614]

Lepší rozlišení fotografií (ačkoliv z mobilu pořád nic moc) najdete ZDE

Komentáře k tomuto článku mohou registrovaní uživatelé vkládat v rámci našeho Diskuzního fóra. Nejzajímavější komentáře zveřejníme na webových stránkách.
Neregistrovaní uživatelé si mají možnost přečíst všechny komentáře na stejném místě.