Jsem počítačový laik, který si zdvořile vyká se svým PC. Tvorba webových stránek byla tím posledním, co by mě kdy napadlo, že jednou budu dělat. Jenže… člověk míní a Pán Bůh mění. A tak málo mi k tomu stačilo. Pár naštvání, pár opuštěných koníčků, pár hledání zázraků a bylo to.

Za celým tímhle projektem stojí úplně jiný web, kde jsem prvně dostala možnost psát jako bloger a tím i vnímat zpětné reakce čtenářů. A především vidět, že existují místa, kde se objevují normální, lidské, veselé a milé příběhy o lidech, kteří den co den bojují s nejrůznějším handicapem a omezením. Nevidí sami sebe jinak, nevnímají jinak ani realitu a nemají zkreslené představy o světě a o životě.

Nechci se nikoho dotknout, ale to mi na webech o roztroušené skleróze prostě chybí. Od začátku nemoci jsem se snažila dozvědět se co nejvíc, ale když jsem četla nejrůznější diskuze k RS, přelévaly se přese mě jako obrovské těžké vlny, které mě stahovaly do vody, ve které jsem se topit nechtěla. Sice mi zpočátku drastické příběhy pomáhaly srovnat se s realitou, ale nestála jsem o to, číst stejné věci pořád dokola. Nikdo neměl konstruktivní nápad, všichni jen kňučeli a stěžovali si a mě to odrazovalo od dalšího zájmu.

A najednou jsem se dostala na web „Žiju s handicapem“. Tam byli ti, koho jsem chtěla znát. Nejrůznější nemoci, nejrůznější úrazy, nejrůznější problémy a žádný zbytečný pláč. Ať jsem se podívala kamkoliv, všude jen praktické rady a důkazy života, radosti, sportovních aktivit… A v tu chvíli jsem věděla, že to je to pravé, tohle mi chybí a tohle celou dobu hledám.

A z toho vznikl můj web. Je zaměřený na konkrétní nemoc, takže logicky bude obsahovat i fakta o této chorobě a jejím průběhu, léčbě atd., ale rozhodně tím nekončím, protože je pro každého z nás tolik možností jak aktivně pomoci sami sobě.Vendulka Bočková

A tvůrcům webu „Žiju s handicapem“ děkuji za krásnou inspiraci i jejich báječný optimismus, který mi opakovaně dodal dost sil k dalšímu vlastnímu boji.

Vendulka Bočková

Komentáře k tomuto článku mohou registrovaní uživatelé vkládat v rámci našeho Diskuzního fóra. Nejzajímavější komentáře zveřejníme na webových stránkách.
Neregistrovaní uživatelé si mají možnost přečíst všechny komentáře na stejném místě.