Beda - na poliV době tabletů a chytrých telefonů, které nás mnohdy šikovně přechytračí, je eBook samozřejmostí. Můžete jej mít stále při ruce, číst kdykoliv a kdekoliv bez potřeby „tahání se“ s velkou těžkou knihou a výhodou je i možnost zvětšení písma dle potřeby. A proč to píšu? Protože jsem se potkala s jedním, velmi krásným, který vám chci představit:

„… Béďa je typická kočka domácí a to s důrazem na slovo domácí. Za svůj rok a půl dlouhý život zatím nepoznal nic než tenhle krásný byteček a přepravku, pokud jede s paničkou k veterináři. Doma se mu ale líbí a rozhodně netouží po tom, aby musel vylézat ven, zvláště teď, když je venku zima a dokonce tam padá něco divného bílého a usazuje se to na zemi i stromech a keřích, které teď pozoruje z okna, ze třetího patra moderního činžovního domu. Jeho každodenní práce, tedy ta práce v uvozovkách, představuje přesun z pohovky, na okno, dále pak do kuchyně, to když je něco k jídlu a pak zase zpět…“

Tímto krátkým úryvkem vás chci seznámit s kouzelnými příběhy kocourka Bédi. Tato typická kočka domácí, která se nečekaně ocitá na vesnici, baví svými dobrodružnými příběhy nejen děti, ale i dospělé. Ti zde mohou najít podobnosti s našimi stereotypy, zlozvyky a vlastnostmi.

Nemohla jsem tedy nechat bez povšimnutí ani autorku příběhů plných lidskosti, úsměvů, laskavého humoru a kočičího důvtipu, Martu Zahálkovou:

Jak dlouho píšete?
Byla jsem od dětství docela kreativní, a tak jsem stále něco tvořila, psala, malovala apod. Ještě na střední škole jsem napsala několik detektivních knížek, které jsem vytiskla, svázala a rozdávala známým a kamarádům. Pak ale přibylo práce a tak nějak jsem na tyto aktivity pozapomněla. Na začátku letošního roku jsem s mamkou náhodou objevila při úklidu své staré knížky, a když jsem si je po letech přečetla a mamka se mnou, zjistily jsme, že to není tak špatné a já dostala chuť znovu psát.

Jak jste se dostala k tak neobvyklému nápadu jakým je zrovna eBook?
V březnu jsem měla pětatřicáté narozeniny a mamka mi k nim dala jako dárek internetový kurz na tvorbu eBooku. Do té doby jsem vlastně ani pořádně nevěděla, co to je. Dnes už vím, že je to knížka v elektronické podobě, kterou si jednoduše stáhnete do svého počítače, chytrého telefonu nebo tabletu a můžete si ji tak vzít všude s sebou. A to se mi zalíbilo.

Kdo jsou čtenáři Vašich eBooků? Jsou to pouze děti nebo je určena i dospělým?
eBook Ze života kocourka Bédi není jen knížka pro děti, i když se tak může na první pohled zdát. Je určena pro všechny věkové kategorie, pro děti, jejich rodiče i prarodiče. Zkrátka pro každého, kdo má rád přírodu, zvířata a chce se pobavit a odpočinout si.

Beda - ve sklepeKde berete inspiraci?
Především všude kolem nás. Přestěhovali jsme se z města na vesnici, kde nás obklopuje krásná příroda a také naše kočky, které si nás našly, hned jak jsme se přistěhovali. Popisuji tedy přírodu i situace, které jsme s kočkami opravdu zažili. Snažím se psát humornou formou a navíc z pohledu koček. O tom, jak to mezi nimi chodí, jaká dobrodružství zažívají a také co si asi myslí a jak mezi sebou mluví.

Texty jsou doplněny i o řadu ilustrací – také Vaše práce?
Když jsem začala psát o Béďovi, říkala jsem si, že by se k tomu hodily také obrázky. A tak jsem si vzpomněla na svá kreativní léta, vzala jsem do ruky tužku a začala malovat. Každá kapitola v knížce má svůj obrázek, který vystihuje nějakou situaci, která je v kapitole popsaná. Z těchto obrázků jsem ještě poskládala Omalovánky, kde jsou obrázky zvětšené tak, aby se daly vytisknout a vybarvit.

Hledáte-li zábavu pro děti i pro sebe, tento eBook je pravou volbou. Děti uslyší hezké kočičí příběhy a vybarví si veselé obrázky, vy najdete paralelu s životy lidí a dobře se pobavíte. Co víc si přát :)

Beda -eBook

 

Komentáře k tomuto článku mohou registrovaní uživatelé vkládat v rámci našeho Diskuzního fóra. Nejzajímavější komentáře zveřejníme na webových stránkách.
Neregistrovaní uživatelé si mají možnost přečíst všechny komentáře na stejném místě.