žárovkaStručně a jasně – nepoznáte! Můžete přečíst jakoukoliv literaturu, zeptat se desítek lidí a přesto to nebudete vědět jistě. Jediný, kdo dokáže s jistotou určit diagnózu, je neurolog. A ani on ji neurčí z pouhého pohledu na vás.
Že vás brní ruce a to je přeci příznak RS? A slyšeli jste už o syndromu karpálního tunelu? Že máte ochrnutou část obličeje? A není to náhodou i příznak lehké mrtvičky? Či nesledovali jste krajinu z okna vlaku a nemáte ofouknutý lícní nerv? Nediagnostikujte se jen podle toho, že si ráno strčíte do úst cigaretu a ona vám vypadne.
Jediný zaručený způsob je návštěva neurologie. Po prvotních vyšetřeních typu: “Zamračte se, vyplázněte jazyk, sledujte kladívko, otáčejte takhle rukama, sáhněte si na špičku nosu, jděte po špičkách, cítíte tohle stejně, poskakujte po jedné…,” se dostanete k náročnějším testům a tím i ke skutečné diagnóze.
První návštěva skutečně nebolí a není nijak traumatickým zážitkem, takže nebuďte sami sobě lékařem a nesnažte se jen pátrat po webech a odhodlejte se k prvnímu kroku. 

Začít s léčbou včas totiž skutečně pomáhá.


Své zkušenosti a postřehy s příznaky RS mohou registrovaní uživatelé vkládat v rámci našeho Diskuzního fóra. Nejzajímavější komentáře zveřejníme na webových stránkách.

Neregistrovaní uživatelé si mají možnost přečíst všechny komentáře na stejném místě.